Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

01.03.2020

Odsłon: 638

Łukasz Łukaszewski

Koszykówka wyróżniona podczas XVIII Gali Sportowca Torunia

W sobotni wieczór w toruńskim Hotelu Filmar odbyła się uroczysta gala podczas której uhonorowano środowisko sportowe w grodzie Kopernika. Wyróżnienia ze świata koszykarskiego otrzymali: Aaron Cel (trzecie miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku w Toruniu), zespół Twarde Pierniki (tytuł Sportowej Marki Torunia) oraz Andrzej Piwoński (założyciel Toruńskiej Ligi Koszykówki za wkład w rozwój toruńskiego sportu). 

Lista wyróżnionych podczas XVIII Gali Sportowca Torunia 2019:

10 najlepszych Sportowców Torunia 2019 roku:

1)Mirosław Ziętarski – wioślarstwo | AZS UMK
2)Katarzyna Zillmann – wioślarstwo |AZS UMK
3)Aaron Cel – koszykówka | Polski Cukier Toruń
4)Jolanta Ogar – żeglarstwo | UKŻ Wiking Toruń
5)Michał Raciniewski – hokej na trawie | KS Pomorzanin Toruń
6)Tomasz Kreizel – futsal |Football Club Kolegium Jagiellońskie Toruń
7)Karolina Karasiewicz – kolarstwo | TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
8)Natalia Kaliszek i Maksym Spodryiev – łyżwiarstwo figurowe | Międzyszkolny Klub Sportowy AXEL
9)Adrian Brzeziński – lekkoatletyka | MKLA Toruń
10)Konrad Kulpa – tenis stołowy | Energa KTS Toruń

Nagrody wręczali przedstawiciele Kapituły głosującej w plebiscycie, jak również przedstawiciele toruńskiego magistratu i sponsorzy wydarzenia, m.in. Atrium Copernicus, Nowe Torpo, Zakład Drogowo-Budowlany Rogowo, Henkell & Freixenet Polska, Transbruk Barczyńscy, Mat-Bud, Klanad, Dompol, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drobet Robert Bartnicki oraz Zakład Techniki Cieplnej Eko-Rodan.

Pozostałe tytuły, nagrody i wyróżnienia:

Trener roku - Łukasz Żebrowski (FC, futsal)
Klub roku - AZS UMK
Najlepsza impreza - 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w LA
Młodzieżowiec roku - Jędrzej Poczwardowski (MKL, lekkoatletyka)
Sponsor roku - MatBud sp. z o.o.
Wydarzenie roku - Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
Osobowość medialna Konrad Kulpa (Radio Gra)

Nagrody specjalne za wkład w rozwój toruńskiego sportu otrzymali: Anna Arseniuk, Elżbieta Ryczek, Andrzej Piwoński i Marian Gęsicki.

Miano "Sportowej Marki Torunia" trafiło do klubu Twarde Pierniki. Jego reprezentant Aaron Cel przekazał prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu srebrny medal wywalczony w Pucharze Polski.

Kapitułę tegorocznego plebiscytu tworzyli: przedstawiciele Urzędu Miasta (zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz - przewodniczący, Mariola Soczyńska - dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji i jej zastępca Sławomir Pawenta),przewodniczący Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Torunia - Henryk Boś oraz przedstawiciele patronów medialnych: Nowości (Piotr Bednarczyk), Radia Gra (Mariusz Składanowski) i TV Toruń (Marek Zaborski).

Źródło: Torun.pl 

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Arena Toruń EBL EBLK Basket Camp MedycynaDlaSportu.pl

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA

Partner techniczny Wydziału Sędziowskiego

UFFO